Cosmelan

Peeling Medyczny
Przed zabiegiem
Po zabiegu

Zapraszamy na Zabieg Cosmelan szybką odnowę kondycji cery twarzy.

Złuszczanie naskórka jest niezbędnym i naturalnym elementem pielęgnacji skóry bez względu na wiek. Młodzież korzysta z zabiegu Cosmelan aby odblokować pory i usunąć trądzik. W średnim wieku zabieg Cosmelan przywraca gładką cerę. Poprawia i ujednolica koloryt skóry oraz spłyca pojawiające się zmarszczki.

Z wiekiem skóra powoli zaczyna wiotczeć, zabieg Cosmelan działa jak ćwiczenie, stymuluje odnowę komórkową. Zabieg Cosmelan reguluje proces nadmiernego przetłuszczania, spłyca blizny i zmarszczki, zamyka pory. Profesjonalny peeling medyczny można również wykonywać profilaktycznie aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek i opóźnić procesy starzenia się skóry i zapobiec przebarwieniom

Cosmelan - usuwanie przebarwień

COSMELAN jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Bardzo skuteczny w terapii przebarwień różnej etiologii. Zabieg ma również działanie regenerujące oraz wygładzające. Redukuje rozszerzone pory . Zalecany również jako zabieg odmładzający. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Zaletą zabiegu jest to że może być wykonywany o każdej porze roku niezależnie od fototypu skóry.

Plamy na skórze
Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów przerywających proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten kłopot. Kuracja Cosmelan umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.

 • Zabieg Cosmelan ® jest odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry.
 • Preparat Cosmelan ® zawiera preparaty rozjaśniające o szybkim działaniu
 • Zabieg Cosmelan ® powoduje kontrolowane złuszczenie skóry
 • Preparat Cosmelan ® dodatkowo reguluje wydzielanie łoju, zwęża ujścia mieszków włosowych pory
 • Zabieg Cosmelan ®, po zabiegu twarz jest odmłodzona
 • Zabieg Cosmelan ®, stymuluje odnowę kolagenu
 • Zabieg Cosmelan ®, blizny potrądzikowe są wygładzane, nowe zmiany trądzikowe są zahamowane
 • Kuracja Cosmelan ®, rozjaśnia całą twarz, a małe plamy tzn. piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne znikają
Melanina
Ludzka skóra zawdzięcza swoisty kolor barwnikowi określanemu jako melanina. Melanina produkowana jest w komórkach naskórka znanych jako melanocyty. Komórki te posiadają specjalne struktury nazywane melanosomami, gdzie po wielu przemianach metabolicznych powstaje melanina. Główną funkcją melaniny jest ochrona przed niszczącym działaniem promieniowania UV.

Działanie Cosmelanu

Maska Cosmelan to podstawa część kuracji rozjaśniającej i usuwającej przebarwienia o bardzo złożonej formule. Preparat Cosmelan 1 zawiera dużą ilość składników wybielających. Preparat Cosmelan działa na różne poziomy syntezy melaniny; dodatkowo:

Cosmelan
Cosmelan + dodatkowa pielęgnacja domowa

Cosmelan zawiera różne kwasy i dodatkowe preparaty:

 • kwas kojowy hamuje działanie tyrozynazy
 • kwas azelainowy hamuje działanie tyrozynazy
 • palmitynian retinolu wpływa na odnowę komórkową
 • kwas fitowy ma właściwości chelatujące
 • arbutyna hamuje działanie tyrozynazy
 • witamina C rozświetla i reguluje wydzielanie łoju

Mechanizm działania Cosmelanu
Mechanizm działania Cosmelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny. Kilka z substancji obecnych w Cosmelanie działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

Cosmelan - opis zabiegu i kuracji domowej

Cosmelan - terapia składa się z dwóch etapów. Najpierw przeprowadza się zabieg w gabinecie, a następnie pacjent sam pielęgnuje skórę w domu kremem Cosmelan2, według zaleceń które otrzymuje po zabiegu. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte.

Główne wskazania:
 • melasma
 • piegi
 • znamiona barwnikowe
 • przebarwienia posłoneczne
 • rozszerzone pory
 • nadmierne wydzielanie łoju
 • skóra z oznakami starzenia

Przeciwwskazania:
 • ciąża oraz okras karmienia
 • opryszczka
 • aktywne zmiany na skórze
 • alergia na składniki preparatu
 • leki z witaminą A

Cosmelan i Estelan ® - skuteczne zabiegi na przebarwienia

Cosmelan to preparat nowej generacji o mocnym działaniu złuszczającym, który umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień. Przywraca skórze aksamitność i jasny koloryt. Zabieg Cosmelan stosujemy dla przebarwień o różnym podłożu. Cosmelan jest bardzo skuteczny na przebarwienia o podłożu hormonalnym.

Cosmelan reguluje wydzielanie sebum i zwęża ujścia mieszków włosowych tzw. pory. Zabieg Cosmelan stymuluje odnowę kolagenu, jak również odmładza skórę Cosmelan jest bezpieczny i można stosować dla każdego fototypu skóry.
Zabieg Cosmelan może być wykonywany przez cały rok.

Ochrona przeciwsłoneczna
Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym SPF-60 codziennie rano i przed wyjściem z domu.


Właściwości:
Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.
Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.
Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.
Bezpieczny
Może być wykonywany o każdej porze roku.
Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty:
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji.
W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.
W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2.
Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień zanikania plam
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Przed zabiegiem
Po zabiegu
Zapoznanie pacjenta z zasadami kuracji
Terazpia składa się z dwóch etapów. Najpierw przeprowadza się zabieg w gabinecie, a następnie pacjent sam pielęgnuje skórę w domu kremem Cosmelan2, według zaleceń które otrzymuje po zabiegu. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15 i 30 dni po zabiegu.

Skóra po zabiegu
W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze można zwiększyć częstotliwość aplikacji serum z witaminą K.

Ochrona przeciwsłoneczna
Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym SPF-60 codziennie rano i przed wyjściem z domu.
Preparaty Cosmelan®:
 • Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa, martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.
 • Cosmelan 1 krem - Krem z substancjami o działaniu depigmentacyjnym. Nakładany w gabinecie po płynie odtłuszczającym. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji COSMELAN®. Jego głównym celem jest eliminacja plam (melasma).
Preparaty Cosmelan® zestaw produktów do pielęgnacji domowej:
 • Cosmelan 2 Krem - Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji. Jednym ze składników jest wysoki filtr przeciwsłoneczny. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w trakcie trwania terapii wybielającej.
 • Hydra vital factor k - Krem o silnym działaniu odżywczo – nawilżającym, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładkości i elastyczności. Musi być stosowany codziennie, zawsze po aplikacji COSMELAN 2 krem.

Cosmelan z kuracją domową: 999zł *
 

+ Rekomendujemy do zabiegu:

 • Łagodny przebieg kuracji - głęboko nawilżający Czysty Kwas hialuronowy
 • Przeciw hiperpigmentacji po zabiegu - krem z filtrem SPF-60

Cosmelan z kuracją domową + czysty kwas hialuronowy + filtr SPF-60: 1199zł  


*Oferta ważna do

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/cosmelan.html