Toksyna botulinowa

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

Toksyna botulinowa w celach medycznych zaczęła być stosowany od początku lat siedemdziesiątych XX wieku. W pierwszym okresie znalazła zastosowanie w okulistyce i neurologii, np. w leczeniu zeza, blepharospasmu (spastycznego nawykowego skurczu powiek), dystoniach (zaburzeniach czynności mięśni), połowiczego porażenia twarzy, kręczu karku. Obecnie znalazła szerokie zastosowanie w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Mechanizm działania toksyny botulinowej opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry. Zapobiega to jej marszczeniu i fałdowaniu, a w konsekwencji powoduje wygładzenie istniejących zmarszczek oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w rejon wymagający korekcji (np. czoło – lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, okolice oczu – kurze łapki). Zmarszczki znikają, nie naruszając naturalnych rysów twarzy.

Miejsca, w których stosujemy toksynę botulinową to: lwia zmarszczka, czoło gładzizna, „kurze łapki” tzn. zmarszczki promieniste wokół oczu, mięśnie żwacze (przerost, zgrzytanie zębami), broda brukowana, uśmiech dziąsłowy, uniesienie koniuszka nosa, „bunny lines ”, linie marionetki. W górnych partiach twarzy jest on profilaktyką przeciwzmarczkową, w dolnych obszarach twarzy stanowi metodę terapii istniejących zmarszczek np. linii marionetki, zmarszczek palacza. Po podaniu toksyny botulinowej pierwszy efekt zabiegu zauważymy po ok. 3 dniach od zabiegu, pełne działanie następuje po 10-14 dniach.

Efekty działania toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu nadpotliwości rąk, stóp i pach, a także w bólach głowy spowodowanych napięciem mięśni czaszki (tzw. Napięciowe bóle głowy).

Zabieg kierowany jest głównie do osób, które chcą się pozbyć zmarszczek, szczególnie w górnej części twarzy (zmarszczek mimicznych).

Sesja zabiegowa toksyną botulinową

Sesja zabiegowa polega na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu, powoduje to rozluźnienie mięśni, a w efekcie zniknięcie lub spłycenie istniejących zmarszczek. Zabieg jest niebolesny, dlatego nie wymaga znieczulenia ( na życzenie pacjenta). Preparat jest podawana precyzyjnie w określone miejsca, aby uzyskać optymalne rezultaty. Po sesji zabiegowej wraca się do normalnej aktywności.

Po 14 dniach od zabiegu jest przeprowadzana kontrola czy ilość preparatu podanego podczas pierwszej wizyty jest dostateczna i zmarszczki mimiczne są zahamowane, w razie potrzeby następuje korekta - dostrzyknięcie.

Efektem zabiegu są wygładzone zmarszczki a rezultaty są spektakularne.
Czas działania toksyny botulinowej to 3-4 miesięce, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach.

Przeciwskazania do zabiegu:
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych (Miastenia gravis, miopatie)
  • Czynna infekcja
  • Przyjmowanie antybiotyków, retinoidów
  • Choroba nowotworowa w trakcie leczenia
  • Choroby autoimmunologiczne w fazie zaostrzenia
  • Alergia na składnik preparatu
  • Przyjmowanie preparatów zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryna, acenokumarol, warfaryna)

Usuwanie zmarszczek z czoła

Poziome linie czoła 600 399zł*  

Usuwanie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka 600 399zł*  

Likwidacja kurzych łapek

Promieniste zmarszczki – tzw. ”kurze łapki” 600 399zł*  

Zabieg na dwie okolice 1200 699zł*  

Zabieg na trzy okolice 1800 999zł*  

zmarszczki królicze od 350zł*  

uniesienie koniuszka nosa od 200zł*  

broda brukowana od 350zł*  

zabieg przeciw bruksizmowi 1600zł*  

*Oferta ważna do

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/toksyna-botulinowa.html