Likwidacja zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek czoła oraz okolic oczu

Bogata czy nadmierna mimika utrwala się w różnych obszarach naszej twarzy. Problem ten jest szczególnie nasilony w okolicy oczu i czoła. Gdy gniewamy się, między brwiami pojawiają się pionowe linie nazywane „lwią zmarszczką”, gdy dziwimy unosząc brwi, na czole pojawiają się zmarszczki poprzeczne czoła, gdy uśmiechamy, w kącikach oczu utrwalają się „kurze łapki”. To podstawowe obszary, które poddaje się zabiegom likwidacji zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Co to są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są spowodowane bogatą mimiką naszych twarzy. Z wiekiem gdy organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, skóra staje się podatna na utrwalanie się zmarszczek. U osób bardzo młodych zmarszczenie czoła lub promienny uśmiech nie powodują żadnych widocznych skutków. Z czasem zaczynamy zauważać, że na skórze pozostają ślady. Każdy uśmiech czy zmarszczenie brwi, sprawia że oznaki starzenia stają się coraz bardziej widoczne. To moment, w którym należy zacząć walczyć z tym problemem.

Z czasem zmarszczki utrwalają się i coraz trudniej je usunąć. Długotrwałe zaniedbywanie tego problemu estetycznego sprawi, że delikatne linie zamienią się w zmarszczki a zmarszczki zamienią się w głębokie bruzdy.

Proces ten można zahamować i częściowo odwrócić stosując zabiegi likwidacji zmarszczek mimicznych.

O zabiegu

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Zabieg wykonuje lekarz. Podczas wizyty odbywa się konsultacja, w której następuje wykluczenie przeciwwskazań oraz kwalifikacja do zabiegu.

Podczas zabiegu, płytko pod skórę podawany jest medyczny preparat blokujący przewodzenie sygnałów, które powodują, że mięśnie twarzy zbyt intensywnie pracują. Mechanizm działania opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry. Zapobiega to jej marszczeniu i fałdowaniu, a w konsekwencji powoduje wygładzenie istniejących zmarszczek oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Na co dzień nie jesteśmy świadomi jak bogata jest nasza mimika. Po zabiegu mięśnie sterujące mimiką czoła i okolic oczu przestają nadmiernie pracować – nasze mimowolne marszczenie czoła ustaje! Gdy to następuje, zmarszczki stopniowo zanikają a jeśli były bardzo głębokie stają się mniej widoczne.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, trwa zaledwie 10-20 minut a po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja. W dniu zabiegu jedynym widocznym śladem po zabiegu może być zaczerwienienie po wkłuciu igły jednak w zabiegu tym stosuje się bardzie cienkie igły – zabieg jest praktycznie bezbolesny! Niektórzy pacjenci porównują odczucia do ugryzienia komara.

Po wyjściu z gabinetu należy stosować się do kilku zaleceń o których lekarz poinformuje podczas konsultacji np. przez kilka godzin po zabiegu unikać długotrwałego schylania się, przez kilka dni nie opalać się itp.

Czy to bezpieczne?

Preparat który stosujemy w zabiegu w celach medycznych zaczął być stosowany na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. W pierwszym okresie znalazła zastosowanie w okulistyce i neurologii, np. w leczeniu zeza, spastycznego nawykowego skurczu powiek, zaburzeniach czynności mięśni, połowiczego porażenia twarzy, kręczu karku itp. Potem znalazł szerokie zastosowanie w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych zabiegów a jego efekty są niezwykle spektakularne.

Zabieg stosuje się na ściśle określone partie twarzy, iniekcja preparatu jest punktowa i jest to na ogół kilka wkłuć. Zmarszczki znikają, nie naruszając naturalnych rysów twarzy.

Przeciwskazania do zabiegu:

Po jakim czasie i jak długo widoczne są efekty?

Efektem zabiegu są wygładzone zmarszczki a rezultaty są spektakularne. Pełne efekty zabiegu pojawiają się po 7-14 dniach i utrzymują się 4-6 miesięcy. Zabieg można powtórzyć po ok. 6 miesiącach co pozwoli na uzyskanie długotrwałego efektu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. W związku z różnicami anatomicznymi jak i różnymi oczekiwaniami, zabieg u obu płci wykonuje się trochę inaczej, różnić się może dawkami i miejscami iniekcji. W obu przypadkach zabieg daje efekt zdrowszego, wypoczętego wyglądu bez wpływu na natrualne rysy twarzy.

Nie warto czekać z decyzją o zabiegu. Nieutrwalone jeszcze zmarszczki ulegają całkowitemu rozprostowaniu i stają się prawie zupełnie niewidoczne. Jeśli do decyzji o zabiegu dojrzewamy latami, utrwalając nasz zmarszczki mimiczne to musimy liczyć się z gorszymi efektami. Pamiętaj jednak, że na zabiegi nigdy nie jest za późno.

Usuwanie zmarszczek z czoła

Poziome linie czoła 600 499zł*  

Usuwanie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka 600 499zł*  

Likwidacja kurzych łapek

Promieniste zmarszczki – tzw. ”kurze łapki” 600 499zł*  

Zabieg na dwie okolice 900 749zł*  

Zabieg na trzy okolice 1350 999zł*  

* Zadzwoń do i umów się na konsultację/zabieg aby skorzystać z promocyjnej ceny. Zadzwoń 22 622 45 66 lub 22 622 45 67.

Masz wątpliwości czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni?

Zadzwoń i umów się na konsultację, której koszt wliczony jest w cenę zabiegu. Lekarz dobierze właściwy wariant zabiegowy do Twoich potrzeb oraz kondycji skóry. Nie musisz decydować się na zabieg od razu, zabieg możesz wykonać w dniu konsultacji lub umówić się na późniejszy termin. Zadzwoń 22 622 45 66 lub 22 622 45 67.


Zadzwoń teraz
22 622 45 66 lub 22 622 45 67
i zapisz się na zabieg w promocyjnej cenieWydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl//likwidacja-zmarszczek-mimicznych