Lipoliza iniekcyjna

na podbródek lub na ciało

Przed zabiegiem
Po zabiegu

Lipoliza pozwala na eliminację depozytów tłuszczowych, bez ingerencji chirurgicznej. Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy- celem usunięcia tak zwanego drugiego podbródka - jak również w innych rejonach ciała, takich jak na przykład brzuch, pośladki, uda czy biodra. Ponadto lipoliza jest stosowana również w leczeniu tłuszczaków.

Przed zabiegiem pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Choć lipoliza uznawana jest za metodę bezpieczną, również w jej przypadku istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić jej przeprowadzenie. Główne przeciwwskazania w tym przypadku to ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg, nadmierna otyłość, ciężkie choroby związane z krzepliwością krwi, zaburzenia miesiączkowania, padaczka oraz alergia na któryś ze składników podawanych w czasie terapii.

Podczas zabiegu lekarz zaznacza na ciele pacjenta flamastrem te okolice, które mają zostać wymodelowane. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja skóry. Preparat jest podawany w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana.

Czas trwania zabiegu waha się zazwyczaj od trzydziestu do pięćdziesięciu minut. Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego pragniemy ją wyeliminować. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się na ogół powtarzać lipolizę minimum dwa, do czterech razy w odstępach około cztery do sześciu tygodni.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej po zabiegu można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowana preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to, tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu. Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średniobolesną. Choć przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu i niewielki ból.

Przed zabiegiem
Po zabiegu
Przed zabiegiem
Po zabiegu

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/lipoliza_iniekcyjna.html