CelluSystem™

redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki

Wyjątkowość systemu CelluSystem™ polega na tym, że łączy w sobie cztery technologie w jednym zabiegu, które wspomagają się wzajemnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Usuwanie Cellitu
CelluSystem™

Widoczne efekty zabiegów CelluSystem™:

 • odmładzanie
 • lifting skóry
 • redukcja miejscowej otyłości
 • redukcja cellulitu
 • redukcja zmarszczek i bruzd

Zabieg CelluSystem™ obejmuje:

 • Recovery System™
 • Lipoliza ultradźwiękowa
 • Kriolipoliza
 • Terapia fotodynamiczna LED

Zabieg rozszerzony

Zabieg dla polepszenia efektów można wykonać w połączeniu z działaniem falami radiowymi RF.


Recovery system™

Recovery system™ – masaż mikroigłowy – usuwanie cellulitu przy pomocy masażu mikroigłami wraz odowiednimi preparatami do mezoterapii.

Preparaty zastosowane w zabiegu Recovery System™:

 • Prof Cellulite 5ml - to preparat, który jest efektywnym rozwiązaniem w zabiegach cellulitu oraz tłuszczu. Aktywne składniki preparatu mają działanie lipolityczne (rozbijanie komórek tłuszczowych) i działanie antycellulitowe. Dzięki temu skóra staje się elastyczna, jędrna, gładka i stonowana. Preparat wykorzystany w zabiegu pomaga redukować nadmierna tkankę tłuszczową oraz modelować sylwetkę.
 • DMAE - Dimetyloaminoetanol to naturalny czynnik napinający skórę. Pobudza włókna mięśniowe poprzez zwiększenie wydzielania acetylocholiny. DMAE zwiększa napięćie mięśniowe i przeciwdziała zwiotczeniom skóry, dzięki temu przyczynia się do utrzymania długotrwałych efektów ujędrnienia i napięcia skóry.
 • Kofeina - Kofeina pobudza przemianę tłuszczu w tkance adipocytów, redukując nacisk na naczynia krwionośne i limfatyczne. Z powodu swoich lipolitycznych właściwości oraz wysokiego stopnia i szybkiej absorpcji przez barierę naskórkową, pobudza krążenie krwi oraz drenaż limfatyczny, co usprawnia eliminowanie nagromadzonych toksyn. Skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność.
 • Witamina A - Witamina A zapewnia miękkość i blask skóry, zmniejsza drobniejsze zmarszczki. Zalecana także dla skóry tłustej. Pomaga w produkcji kolagenu, substancji odpowiedzialnych za jędrność skóry. Zapobiega starzeniu się skóry, ponieważ pomaga w odnowie komórek i chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Kriolipoliza

Kriolipoliza – naukowo udowodniono, iż komórki tłuszczowe silnie reagują na zmiany temperatury. Dzięki efektowi schłodzenia danej partii ciała komórki tłuszczowe w tej partii obumierają. Umiejętne schładzanie danego obszaru umożliwia pozbycie się wałków tłuszczowych co jest jednoznaczne z utratą wagi.

Kriolipoliza działa na zasadzie konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej, umożliwia ona zastosowanie technologii zamrażania, dzięki której komórki tłuszczowe są skutecznie atakowane i eliminowane. Proces zamrażania i rozmrażania powtarzany jest podczas jednego zabiegu kilkakrotnie. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

Czas trwania zabiegu warunkowany jest tym na jaki obszar jest on wykonywany. Zabiegi powinny być wykonywane w serii.


Lipoliza ultradźwiękowa

Perła wśród zabiegów na ciało, absolutnie bezpieczny i bardzo skuteczny. Zabiegiem lipolizy ultradźwiękowej możemy osiągnąć efekty podobne do zabiegu chirurgicznego jednak jest zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym. W lipolizy ultradźwiękowej nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a zatem jest to zabieg bezpieczny i nie wiąże się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji. Jest znakomitym zabiegiem, dla osób które chcą wymodelować swoje ciało i pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc, w których redukcja tkanki tłuszczowej naturalnymi metodami wydaje się być nieskuteczna. Lipolizy ultradźwiękowa jest wykonywana bez naruszania integralności skóry – komórki tłuszczowe rozbijane są przy pomocy ultradźwięków następnie usuwane są z organizmu przez układ żylny i limfatyczny.

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów (6 zabiegów). Seria wykonanych zabiegów prowadzi do wyraźnego zmniejszenia obwodów wybranych partii ciała. Zabieg pozwala zredukować tkankę tłuszczową w miejscach, w których bardzo trudno się jej pozbyć metodami naturalnymi.


Terapia fotodynamiczna LED PDT

Terapia fotodynamiczna LED PDT wykorzystuje energię świetlną o niskiej intensywności rzędu tysięcznych J/ms dzięki czemu nie wywołuje uszkodzenia tkanki.

Dzięki terapii LED PDT następuje zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu. Poprawa funkcjonowania komórek skóry i ich ukrwienie, przywracając skórze jej młodzieńczy, bardziej wypoczęty wygląd.

Terapia LED PDT wykorzystuje światło o długości fali:

 • 635nm – działa na fibroblasty, które odpowiadają za syntezę kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Światło PDT o tej długości fali akumuluje energię w postaci ATP i przyśpiesza proces gojenia skóry po zabiegach. Działanie to przyspiesza metabolizm i stymuluje skórę do prawidłowej pracy.
 • 465nm – światło o tej długości fali hamuje powstawanie stanów zapalnych, pomaga również w leczeniu trądziku oraz rogowaceniu słonecznemu.
 • 585nm – absorbcja fali o tej długości następuje w melaninie i hemoglobinie. Dzięki czemu zmniejsza plamy melaninowe, teleangiektezje, rozstepy, wygładza plamy oraz blizny.
 • 880nm – promieniowanie podczerowne działa na makrofagi i komórki macierzyste. Działa na glębokie warstwy skóry, zapewnia stymulację oraz wspomaga zagęszczenie skóry, działa efektywnie na bóle mięśniowe, przyspiesza gojenie, wspomaga leczenie stanów zapalnych i niegojących się ran skóry.


Zobacz cennikWydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/cellusystem.html