Leczenie trądziku


Zobacz też Blizny potrądzikowe


Przed zabiegiem
Po zabiegu

Leczenie Trądziku - główną przyczyną stanów zapalnych skóry są bakterie beztlenowe.
Najbardziej ważnymi czynnikami, które mają wpływ na trądzik a zrozumienie jest niezwykle ważne dla profilaktyki i sposobu leczenia są:
  • Przerost gruczołów łojowych z towarzyszącym łojotokiem
  • Nadmierne wydzielanie się sebum
  • Rogowacenie się przewodów wyprowadzających sebum
  • Tworzenie się bakterii Propionibacterium acnes w przewodach wyprowadzających.
  • Stan zapalny przekształca się w zmiany i występuje pod postacią grudek, krostek.

  Trądzik występuje na twarzy, na plecach, na dekolcie, na ramionach i na klatce piersiowej.
  Mocny zabieg oczyszczająco - antybakteryjny powoduje znaczną poprawę, dodatkowo preparatami medycznymi regulujemy pracę gruczołów łojowych tzw. regulacja sebum. W terapii leczenia trądziku stosujemy również kurację domową.
  Bardzo ważna jest regularna i systematyczna pielęgnacja domowa.
Zabieg leczenia trądziku zmniejsza zaczerwienienia i wszelkie dolegliwości trądzikowe. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia potrądzikowe i obkurcza pory, działa przeciwzapalnie i przyspiesza regenerację. Zabieg stosowany jest w celach leczniczych na całym obszarze ciała, np. plecy, dekolt, ramiona.

W większości przypadków trądzik ma charakter łagodny, ale w istnieją przypadki ciężkie, które wymagają leczenia kompleksowego


Trądzik pospolity - schorzenie to dotyka bardzo wiele osób nie tylko w okresie dojrzewania. Stykamy się również z pacjentami po 30-tce z zaawansowanymi zmianami ropnymi, co uniemożliwia im normalne funkcjonowanie w życiu zawodowym, towarzyskim. Leczenie trądziku młodzieńczego nie jest dla nas problemem. Zabiegi dobieramy indywidualnie po wnikliwej konsultacji z pacjentem. Skupiamy sie również na niwelowaniu widocznych przebarwień pozapalnych, które często występuje u tej grupy pacjentów.

Leczenie Trądziku - fototerapia trądziku to nowoczesny zabieg w leczeniu trądziku oparty o najnowszą technologię laserową. Połączenie lasera IPL z laserem Nd:Yag jest obecnie najnowocześniejszą metodą pozwalającą na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów na polu walki z trądzikiem. Leczenie to systematyczny proces. Światło lasera wnika w głąb skóry redukując nadmierną aktywność gruczołów łojowych, rogowacenie mieszków włosowych i bakterie beztlenowe, będące odpowiedzialne za powstawanie zapalnych stanów ropnych.

Fototerapia łączona jest w zabiegu z oczyszczaniem oraz dodajemy punktowo specjalne preparaty do likwidacji miejscowych stanów zapalnych, oraz regulacji wydzielania łoju.


Leczenie trądziku

Mocny zabieg antybakteryjny - regulujący sebum

W przypadku IPL+RF, to światło intensywnie pulsujące penetruje głęboko w skórę, działa na gruczoły łojowe, regulując wydzielanie sebum. IPL ma właściwości przeciwbakteryjne, co niszczy bakterie odpowiedzialne za powstanie trądziku. Metoda ta zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.


Na czym polega zabieg:

 • peeling kawitacyjny
 • podczyszczanie manualne
 • d'Arsonval
 • IPL+RF
 • indywidualnie dobrane kwasy
 • rewitalizacja (indywidualnie dobrane ampułki)
 • indywidualnie dobrana maska


Kompleksowy zabieg oczyszczający i normalizujący gospodarkę hydrolipidową skóry i regulujący nadmierne wytwarzanie się sebum - łojotoku, dzięki czemu ogranicza ponowne zanieczyszczanie się skóry i rozpoczyna właściwe leczenie trądziku.

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/leczenie_tradziku.html