Fale Radiowe

biopolar (Radiage) i monopolar (Thermage)

Przed zabiegiem
Po zabiegu
Przed zabiegiem
Po zabiegu

Fale radiowe są nową i rewolucyjną technologią do pielęgnacji ciała, która pozwala nam uzyskać długotrwałe efekty. Jest to technika oddziałująca przy pomocy tzw. radiofrekwencji (fal radiowych) na strukturę kolagenu. Fale radiowe w wyniku wytwarzanego ciepła w tkankach powodują w skórze obkurczenie włókien kolagenowych i zwiększenie poziomu natlenienia tkanek, przyczyniając się do pobudzenia procesów regeneracyjnych i uelastycznienia skóry. Jest to nieinwazyjna metoda do zwalczania wiotkości skóry w takich miejscach, jak: wewnętrzna powierzchnia ramion i ud oraz brzuch. Zabieg jest bezpieczny, efektywny, nie powodujący efektów ubocznych.

Technika ta stosowana jest w celu redukcji zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, jak i w celu przywrócenia skórze elastyczności, jędrności i młodego wyglądu. Metoda ta jest szczególnie polecana w przypadku zmian w owalu twarzy i szyi, a także w celu redukcji niektórych defektów występujących w obrębie ciała (nadmierna tkanka tłuszczowa, nadmiar luźnej skóry itp.). Struktura skóry staje się bardziej spójna, odzyskuje sprężystość.

Ze względu na silne pole elektromagnetyczne zabiegowi nie mogą być poddane kobiety w ciąży oraz osoby z elektronicznymi stymulatorami (implanty ślimakowe, stymulator serca). Przeciwwskazaniem do zabiegu są również aktywne procesy nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, okresy zaostrzeń w przebiegu chorób przewlekłych (w tym psychozy), ostre stany zapalne, miesiączka, zaburzenia czucia i krążenia obwodowego, obecność ciał metalowych w organiźmie oraz permanentne wypełniacze.


Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/fale_radiowe_radiage_thermage.html