Karboksyterapia

Karboksyterapia

Karboksyterapia to średnioinwazyjna terapia o szerokim wachlarzu zastosowań w medycynie estetycznej. Zabieg polega na podskórnej lub śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla w obszar zabiegowy. Zabieg wykonywany jest z użyciem cienkich, sterylnych, jednorazowych igieł. Specjalista podaje dwutlenek węgla w ściśle kontrolowanej dawce w oparciu o procedurę zabiegową oraz stan skóry pacjenta.

Dwutlenek węgla wprowadzany do skóry polepsza ukrwienie, zwiększa absorbcję składników odżywczych oraz przepływ tlenu do tkanek poddanych zabiegowi. Karboksyterapia stymuluje odnowę komórek poprzez poprawę mikrokrążenia a także redukuje obrzęki poprzez poprawę cyrkulacji limfy w organizmie. Skóra poddana działaniu CO2 jest stymulowana do produkcji kolagenu, dzięki czemu staje się grubsza i odmłodzona.
Karboksyterapia działa również na struktury będące przyczyną powstawania cellulitu oraz na komórki tłuszczowe, które w kontakcie z dwutlenkiem węgla ulegają destrukcji.

Inteligentny i innowacyjny system karboksyterapii

Inteligentny i innowacyjny system karboksyterapii dopasowuje parametry zabiegowe nie tylko do danego problemu, ale również do jego obszaru i stopnia zaawansowania:

 • System podwójnego podgrzewanie gazu DHS
  Double Heating System to nowoczesny tryb podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla. Jest to innowacyjne połączenie zewnętrznego oraz wewnętrznego systemu grzewczego, które mogą pracować razem lub zupełnie niezależnie od siebie - zapewnia to maksymalny komfort zabiegu.
 • Precyzyjna regulacja przepływu dwutlenku węgla
  Dzięki maksymalnej kontroli przepływu gazu, możliwe jest odpowiednie zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły skuteczność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.

Na jakich okolicach można wykonać zabieg karboksyterapii?

 • skóra pod oczami i kurze łapki- redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolna powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek
 • skóra twarzy, szyi i dekoltu- redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia
 • podbródek - redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu
 • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki - redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu
 • dłonie - regeneracja skóry i poprawa kolorytu
 • blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów
 • owłosiona skóra głowy - wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu

Cennik wybranych zabiegów Karboksyterapii

Zabieg na cellulit 200zł*
Zabieg na okolicę oczu 200zł*
Zabieg na skórę głowy 200zł*

* Oferta ograniczona czasowo, zapisz się do !

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/karboksyterapia.html