Botoks - toksyna botulinowa

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową
Przed zabiegiem
Po zabiegu

Botoks - toksyna botulinowa jest preparatem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A. Mechanizm działania opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry. Zapobiega to jej marszczeniu i fałdowaniu. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w rejon wymagający korekcji (czoło, okolice oczu). Zmarszczki znikają, nie naruszając naturalnych rysów twarzy.

Botox a wypełniacze

Botoks, stosujemy w partiach górnych: lwia zmarszczka, czoło gładzizna, „kurze łapki” tzn. zmarszczki promieniste wokół oczu. Botox jest profilaktyką, polegającą na rozluźnieniu mięśni twarzy. Po wstrzyknięciu botoksu działanie następuje do 14 dni. Nie stosujemy w dolnej partii twarzy i w dolnych okolicach oczu, ponieważ mięśnie tej partii twarzy są różnie przeplatane, nie można ich kontrolować, w wyniku tego można uzyskać niepożądany efekt. Wypełniacze stosujemy w dolnej partii twarzy jak: zmarszczki palacza, marionetki, bruzda nosowo-wargowa, dolina łez, również stosujemy wypełniacz w celu zmniejszenia widoczności worków pod oczami. Usieciowany kwas hialuronowy stosujemy również do podniesienia policzków, przede wszystkim aby usunąć tzw. „chomiki” zwisającą skórę kolo brody.

Botoks przed i po zabiegu

Botoks - toksyna botulinowa

Zabieg preparatem Botoks - toksyna botulinowa jest niechirurgiczną metodą zahamowania procesu tworzenia się zmarszczek. Botoks - toksyna botulinowa zapobiega fałdowaniu się skóry na czole, w okolicach oczu, pomiędzy brwiami. Botoks - toksyna botulinowa pozwala rówież wygładzić głębokie bruzdy pomiędzy brwiami, poprzeczne zmarszczki na czole i w okolicach oczu

Botoks - toksyna botulinowa stosowany jest również w leczeniu nadpotliwości rąk, stóp i pach, a także w bólach głowy spowodowanych napięciem mięśni czaszki


Botoks - toksyna botulinowa kierowany jest do osób, które chcą się pozbyć zmarszczek, szczególnie w górnej części twarzy ( zmarszczek mimicznych).
Preparat Botoks - toksyna botulinowa działa tylko w tych mięśniach do których został wstrzyknięty, wobec tego mimika twarzy i jej wyraz pozostają bez zmian - znikają tylko zmarszczki


Botox przed i po zabiegu

Sesja zabiegowa Botoks - toksyna botulinowa

Sesja zabiegowa preparatem Botoks - toksyna botulinowa polega na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu Botoks - toksyna botulinowa, powoduje to rozluźnienie mięśni a zmarszczki znikają. Sesja zabiegowa preparatem Botoks - toksyna botulinowa trwa nie całe pół godziny. Preparat Botoks - toksyna botulinowa jest podawana precyzyjnie w określone miejsca, aby uzyskać optymalne rezultaty. Nie jest potrzebne żadne znieczulenie, dla wrażliwych wykonujemy znieczulenie preparatem EMLA. Po sesji zabiegowej wraca się do normalnej aktywności.
Po 14 dniach od zabiegu preparatem Botoks - toksyna botulinowa jest przeprowadzana kontrola czy ilość preparatu podanego jest dostateczna i zmarszczki mimiczne są zahamowane.
Efektem zabiegu BOTOX® / BOTOKS® są wygładzone zmarszczki a rezultaty są spektakularne


Rezultaty działania preparatu Botoks - toksyna botulinowa utrzymują się do 6 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach.
Botoks - toksyna botulinowa w celach medycznych zaczął być stosowany od początku lat siedemdziesiątych XX wieku.
W pierwszym okresie Botoks - toksyna botulinowa znalazł zastosowanie w okulistyce i neurologii, np. w leczeniu zeza, blepharospasmu (spastycznego nawykowego skurczu powiek), dystoniach (zaburzeniach czynności mięśni), połowiczego porażenia twarzy, kręczu karku.

Medycyna estetyczna przed i po zabiegu
Botoks - toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w wygładzaniu:
  • pionowych zmarszczek czoła,
  • poziomych linii czoła tkz. lwiej zmarszczki
  • promienistych zmarszczek – tzw.” kurzych łapek”

oraz można stosować

  • zmarszczeniach nasady nosa

Ostrzyknięcie preparatem Botoks - toksyna botulinowa przeprowadza się najczęściej bez znieczulenia.
U wrażliwszych pacjentów można zastosować wcześniej znieczulającą maść Emla lub okłady z lodu.


poziome linie czoła 600zł*  

pionowe zmarszczki czoła 600zł*  

promieniste zmarszczki – tzw.” kurze łapki” 600zł*  

zabieg na dwie okolice 1100zł*  

zabieg na trzy okolice 1350zł*  

*Oferta ważna do

Wydrukowano z: www.instytutmedycynyestetycznej.pl/botoks.html